Raksts “Latgales laikā” – “Vitālijs Aizbalts – reāli darbi, nevis tukši solījumi”

IMG_5784

Priekšvēlēšanu laikā mēs dzirdam daudz un dažādus solījumus – pensijas būs lielākas, pabalsti pieaugs, u.tml. Nav brīnums, ka šajā solījumu jūrā var apjukt, bet mēs aicinām izdarīt gudru un pārdomātu izvēli, atdodot savu balsi cilvēkam, kuram nav svešas Latgales iedzīvotāju problēmas, kurš daudzu gadu garumā ir pierādījis, ka nemētājas ar tukšiem solījumiem, bet gan strādā pēc principa – vīrs un vārds! Šāds cilvēks ir Vitālijs Aizbalts – latgaliešu politiķis, mūsu novada patriots, kurš, ilgstoši darbojoties Daugavpils rajona izpilddirektora amatā, vēlāk arī Saeimas deputāta amatā, ar saviem darbiem ir pierādījis, ka vienmēr tur doto vārdu.

Pirms vēlēšanām daudzi atceras Latgali, brauc pat no pašas Rīgas un sola pievērst īpašu uzmanību mūsu reģionam, bet pēc tam ceļš uz šejieni aizmirstas. Aizbalta kungs nekad nav aizmirsis Latgali un latgaliešus, jo ir viens no mums. Darbojoties 9.Saeimā, viņš aktīvi aizstāvēja savu novadnieku intereses. Lai gan par šo cilvēku daudz vairāk pasaka viņa darbi, nevis vārdi, mēs vēlamies uzsvērt vismaz dažas no daudzajām paveiktajām lietām:

Marija Celminska (Medumu internātskolas skolotāja, Medumu Romas katoļu draudzes priekšsēdētāja) – Aizbalta kungu uzskatam par savējo, jo jau daudzus gadus viņš ar lepnumu sauc sevi par Medumu iedzīvotāju. Viņš kopā ar ģimeni ir daudz palīdzējis mūsu baznīcai – savulaik tikām gan pie jaunas grīdas, gan soliem. Tāpat pagastā tika noasfaltēti vairāki ceļi un ielas. Jāmin, ka tieši viņš bija iniciators Medumu internātpamatskolas remontam. Netiekam aizmirsti ne svētkos, ne ikdienā. Arī savas ģimenes īpašajiem svētkiem – dēla kāzām un mazbērnu kristībām Aizbalta kungs izvēlējās Medumu baznīcu. Sākumā gan tas pārsteidza, jo politiķus baznīcā visbiežāk redz tikai pirms vēlēšanām, bet laika gaitā esam pārliecinājušies – šis cilvēks ir īstens latgalietis – sirsnīgs un vienmēr gatavs palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams, tāpēc no sirds vēlos paust savu atbalstu!

Valērijs Hrapāns (uzņēmējs, Daugavpils novada domes deputāts) – sadarbība ar Vitāliju Aizbaltu saista jau ļoti ilgi, konkrētu gadu skaitu gan nesaukšu – negribētos izklausīties tik vecam. Pavisam atklāti gan varu apgalvot, ka šis cilvēks izprot uzņēmējdarbības nozīmi reģiona un visas valsts attīstībā. Gadu gaitā viņš paveicis virkni būtisku lietu uzņēmējdarbības atbalstam. Arī Silenes Romas katoļu baznīca savulaik saņēma atbalstu tieši pateicoties viņam. V.Aizbalts ir pierādījis, ka aizstāv un atbalsta savu novadnieku intereses, tāpēc es atbalstu viņu!

Pjotrs Vasiļjevs (Futbola kluba “Laucese” treneris, Laucesas pagasta pārvaldes sporta organizators) – sporta pasaulē par cilvēku liecina gan viņa rezultāti, gan darbs, ko viņš ieguldījis, lai tos sasniegtu, arī par Vitāliju Aizbaltu visvairāk pasaka viņa paveiktais un tas darba apjoms, ko viņš jau ir ieguldījis un vēl ir gatavs sniegt mūsu Latgalei. V.Aizbalts vienmēr ir augstu vērtējis sporta un veselīga dzīvesveida nozīmi – tieši ar viņa atbalstu Futbola klubs Zibens/Zemessardze no Ilūkstes, hokeja klubs „Latgale” un Kalupes hokeja klubs „Aisbergs” savulaik sasniedza ļoti labus rezultātus. Šobrīd Aizblata kungs atbalsta Laucesas futbolistus, un, kas nav mazsvarīgi – arī pats nekad neatsakās piedalīties dažādās sporta aktivitātēs un sacensībās. Es kā pieredzējis treneris esmu pārliecinājies, ka sportā rezultātus var sasniegt tikai cītīgi strādājot, un zinu, ka V.Aizbalts ir gatavs strādāt, lai gūtu labus rezultātus mūsu novadam.

No sirds aicinām visus izdarīt pārdomātu izvēli – atbalstīsim cilvēku, kura darbi runā skaļāk par vārdiem. Atbalstīsim Vitāliju Aizbaltu, kurš izvēlas darīt reālus darbus, nevis bārstīt skaistus solījumus! Mums ir vajadzīgs cilvēks, kurš pārstāv mūsu intereses, un tur doto vārdu! Un mums tāds cilvēks ir!