Mīļā Latvija, sveicu Tevi 98.dzimšanas dienā!

flag LV

Daudz laimes Tev, Latvija! Lai ik dienas skan bērnu čalas un smiekli, lai Tavi bērni, kas aizceļojuši pasaulē, atgriežas Tavos siltajos un mīļajos apskāvienos, lai daba zied un zeļ, lai skan latviešu valoda, lai plīvo karogs sarkanbalts!
Mūsu Latvijai ir 98 gadi, proti, kā neatkarīga valsts Latvija formāli ir pastāvējusi 98 gadus. No tiem gan vajadzētu atņemt pāris gadu Brīvības cīņu laikā, abu okupāciju gadus. Reālais neatkarības laiks iznāktu daudz mazāks, bet tāpēc daudz nozīmīgāks.
98 gadi – vai tas ir daudz?! Cilvēks šajā vecumā ir dzīvesgudrs, vieds, pieredzējis un zinošs. Ja dzīvē ir laimējies, cilvēku šajā vecumā dara bagātu pulciņš bērnu un mazbērnu… Bet kā ir ar valsti? Valstij šāds vecums vēl ir tīrais nieks! Pirmie nopietnie soļi lielajā pasaulē!
Mūsu valsts veidošanas gadi ir bijuši smagi, arī mūsdienās daudziem Latvijas iedzīvotājiem neklājas viegli, bet mēs nedrīkstam vainot mūsu Latviju! Lai kā arī dzīvē nenotiktu, un, lai kur liktenis mūs aiznestu, nekur nav tik labi kā Latvijā!
Valsts nav nekas tāls un mistisks! Valsts esam mēs paši! Un vēlot saules mūžu Latvijai, neaprobežosimies tikai ar vārdiem, strādāsim un centīsimies, lai īstenotu to arī darbos!
Aizdomājieties, kas ir Jūsu Latvija?! Mana Latvija ir plaša – no jūras malas Kurzemē līdz pat Lietuvas pierobežai – manām mīļajām mājām Medumu pagastā! Mana Latvija ir vieta, kur smeļos spēku, vieta, kur izauguši mani dēli, vieta, kur dzīvo un priecājas mani mazbērni!
Daudz laimes Tev, Latvija! Sargā savus bērnus un mēs sargāsim Tevi!